Intel Intel Core i5-14600K
Güncellendi: 28.03.202614 çekirdekli K serisi Raptor Lake Refresh model; oyun ve genel kullanım için en popüler orta-üst Intel işlemcilerden biri.
- ✓14 çekirdek / 20 izlek
- ✓5.3 GHz turbo
- ✓DDR4 veya DDR5 desteği
- ✕Yük altında ciddi ısı üretebilir
- ✕Platform ömrü yeni sokete göre sınırlı
| Platform | Intel |
| Soket | LGA1700 |
| Çekirdek | 14adet |
| İzlek | 20adet |
| Temel Frekans | 3.5GHz |
| Boost Frekans | 5.3GHz |
| Önbellek | 24MB |
| Dahili Grafik | Var |
| OC Desteği | Var |
| TDP | 125W |
| Üretim Süreci | 10nm |
| Bellek Desteği | DDR4 / DDR5 |
| PCIe Desteği | PCIe 5.0 |
| Entegre Grafik | Intel UHD Graphics 770 |
| Maks. Bellek Hızı | 5600MT/s |
LGA1700 tarafında oyuncu sistemi kurarken fazla abartmadan güçlü performans isteyenlere hitap eder.
Oyun, genel kullanım, orta-üst üretkenlik
Ağır profesyonel çok çekirdekli yükler